آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان

اهمیت آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان

 

آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان
آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان

 

مقدمه

در دنیای ارتباطات امروز، آموزش مکالمه انگلیسی به کودکان بسیار اهمیت دارد. یادگیری این مهارت در آینده سبب می‌شود که آن‌ها روی مکالمه انگلیسی تسلط کامل پیدا کرده و بتوانند به آسانی نیازهای زبانی خود را رفع کنند. همچنین می‌توانند در مشاغل دوزبانه مشغول به کار شوند.. با این حال آموزش زبان دوم به کودکان کار دشواری بوده و باید در این مسیر از روش‌های کاربردی و اصولی استفاده شود. یکی از بهترین شیوه‌های یادگیری مکالمه انگلیسی به کودکان استفاده از روش‌های جذاب و خلاقانه است. در ادامه مطلب چند مورد از روش‌های یادگیری زبان به کودکان را توضیح خواهیم داد.

چگونه مکالمه انگلیسی برای کودکان را جذاب تر کنیم؟

کودکان در رده سنی مختلف صحبت کردن به زبان غیر مادری را آغاز می‌کنند. یک سری باورهای اشتباه در مسیر دوزبانگی کودکان وجود دارد که مانعی برای پیشرفت آن‌ها محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌شود والدین قبل از شروع امر آموزش انگلیسی به کودکان اطلاعات خود را در زمینه فواید دو زبانگی بالا ببرند. برای شروع یادگیری زبان انگلیسی والدین وظایف مهمی بر عهده دارند. یکی از این وظایف این است که او را به امر آموزش تشویق کنند. این کار باعث افزایش سطح اعتماد به نفس در کودک می‌شود. در نتیجه کسب مهارت مکالمه انگلیسی برای کودکان نیز آسان‌تر خواهد شد.. به نظر شما چه روش‌هایی برای تشویق کودکان به آموزش مکالمه انگلیسی وجود دارد؟

 

مکالمه انگلیسی برای کودکان
مکالمه انگلیسی برای کودکان

 

از روش‌های خلاقانه استفاده کنید

یکی از روش‌های کاربردی آموزش مکالمه انگلیسی به کودکان، به کاربردن بازی‌های مختلف است. علاقه کودکان به بازی کردن سبب شده است از این روش برای آموزش مکالمه انگلیسی استفاده شود. همچنین درست کردن کاردستی‌های زیبا و مرتبط با زبان انگلیسی نیز می‌تواند موثر باشد.

برای کودکان خود داستان انگلیسی بخوانید

کتاب‌ داستان‌های انگلیسی مناسب با کودکان وجود دارند که خواندن آن‌ها به آموزش مکالمه انگلیسی به کودکان کمک خواهد کرد. والدین باید علایق کودکان خود را بشناسند و مناسب با آن کتاب خریداری کنند. همچنین توصیه می‌شود بیشتر داستان‌هایی را برای کودکان خود بخوانید که قبلا با ماجرای آن آشنایی داشته‌اند. استفاده از این روش یادگیری کلمات جدید برای کودک را راحت تر خواهد کرد.

 

آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان
آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان

 

کودکان را به تماشای ویدیوهای آموزشی تشویق کنید

تماشای فیلم و کارتون آموزشی یکی از منابع دو زبانگی محسوب می‌شود. یک سری ویدیوهای آموزشی مکالمه انگلیسی وجود دارد که مشاهده آن‌ها سبب تقویت انگلیسی در کودکان خواهد شد. تماشای کارتون‌های انگلیسی مناسب با سن آن‌ها و همچنین کارتون‌های مورد علاقه کودک به روند آموزش زبان انگلیسی سرعت می‌بخشد. در نتیجه والدین باید از هر فرصتی جهت استفاده از این منابع آموزشی برای یادگیری مکالمه انگلیسی به کودکان خود استفاده کنند.

شعرهای انگلیسی کودکانه پخش کنید

پخش شعرهای انگلیسی جذاب برای کودکان سبب می‌شود که مهارت شنیداری در او تقویت شود و دایره کلمات انگلیسی خود را افزایش دهد. همچنین کودکان با تلفظ صحیح کلمات انگلیسی بیشتر آشنا خواهند شد. والدین نیز کودک را در حین خواندن شعرهای انگلیسی همراهی کنند، این کار سبب ترغیب بیشتر کودک به یادگیری زبان انگلیسی می‌شود. فراهم ساختن محیطی شاد جهت مکالمه انگلیسی برای کودکان میزان یادگیری را بالاتر خواهد برد.

با کودکان خود انگلیسی صحبت کنید

تمرین و تکرار جزوه قوانین دوزبانگی به شمار می‌آیند. استفاده از این روش‌ها در کنار روش‌های خلاقانه آموزش انگلیسی به کودکان بسیار موثر خواهد بود. والدین بایستی بر اساس دایره لغات کودکان خود، با آن‌ها انگلیسی صحبت کنند. تکرار کلمات مهم در مکالمات روزانه باعث می‌شود بیشتر در ذهن کودک باقی‌ بماند. به علاوه کودک یاد می‌گیرد از کلمات انگلیسی در مکالمه بیشتر استفاده کند.

چرا مکالمه انگلیسی برای کودکان مفید است؟

با وجود این که امکان یادگیری زبان انگلیسی در هر سنی وجود دارد، اما بهترین زمان شروع یادگیری در سنین پایین توصیه شده است. برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان، بهبود عملکرد مغز، افزایش خلاقیت از جمله فواید آموزش زبان انگلیسی به کودکان به شمار می‌آیند. از این رو والدین آموزش مکالمه انگلیسی برای کودکان خود را باید در اولویت قرار دهند. البته راهکارهای متنوعی وجود دارد که با استفاده از آن مکالمه انگلیسی برای کودکان را شیرین‌تر خواهد شد. مشاهده ویدیو آموزشی، خواندن کتاب و شعرهای انگلیسی، استفاده از انواع بازی در امر آموزش مکالمه زبان از جمله راه‌های جذاب برای آموزش مکالمه به کودکان هستند.