مزایای آموزش انگلیسی کودکان چیست و یادگیری زبان در سنین کم چه مزایایی دارد؟

بهترین روش ها برای آموزش انگلیسی کودکان کدام است؟

بررسی نکات مهم هنگام آموزش زبان به کودکان
[ratings id="1" results="true"]

انگلیسی کودکان

در حال حاضر در رابطه با انگلیسی کودکان مطالب فراوانی در دسترس نیست، اما مطالب زیادی در خصوص یادگیری زبان بزرگسالان در سایت های مختلف اینترنتی یا شبکه های اجتماعی منتشر می ‌شوند.
اگر معلم هستید و یا فرزندی دارید که در حال یادگیری زبان انگلیسی است، باید در این زمینه اطلاعات کاملی داشته باشید.
به همین جهت در این مقاله از سایت نی نی دوزبانه، درباره اهمیت آموزش زبان انگلیسی کودکان و یادگیری زبان در سنین پایین و مزایا و نکات مهم تدریس زبان صحبت می کنیم.
در آخر نیز بهترین راه یادگیری انگلیسی برای کودکان شما را نیز معرفی خواهیم کرد.

اهمیت آموزش انگلیسی در سنین پایین

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی بوده و ضرورت یادگیری آن بر هیچ کس پوشیده نیست؛ چراکه در واقع بهترین راه برای ارتباط بیشتر با دنیا، یادگیری این زبان است.
آموزش زبان انگلیسی کودکان را باید در سنین کم و زمانی که آمادگی آموختن دارند، آغاز کرد.
در واقع تمامی متخصصین دوران کودکی را بهترین زمان برای آموزش انگلیسی معرفی کرده و معتقدند در این دوران بهترین نتیجه حاصل می شود.
در این سن کودک تشنه یادگیری هر جدیدی است و بسیار کنجکاو خواهد بود. همچنین به خاطر رشد و تکامل مغزی که برای او در حال رخ دادن است، پذیرای هر گونه اطلاعات بیرونی خواهد بود.

فرصت ویژه 👇
مکالمه انگلیسی کودکان

مشاهده مکالمات 👇

At the playground

60,000 تومان
1

Fire Fire

50,000 تومان

Planting

45,000 تومان

روش های تدریس انگلیسی کودکان
آموزش انگلیسی برای کودکان بسیار پر چالش است اما به پای دشواری آموزش به بزرگسالان نمی رسد؛ چراکه مغز کودکان تا سن خاصی همانند صفحه خالی است و هر چیزی را می ‌توان روی آن ثبت کرد.
اما این یادگیری نیازمند روش و شیوه های خاصی است که در صورت توجه نشدن به آن ها پیامدهای خوبی نخواهد داشت.
در ادامه به معرفی روش های خلاقانه و پر از هیجان آموزش زبان انگلیسی کودکان می ‌پردازیم و بهترین آن ها را با هم بررسی می ‌کنیم.
با رعایت این موارد کودک شما نه تنها از یادگیری خسته نشده بلکه خودش هم به دنبال آموزش بیشتر است.

جدول محتوای : 

 

آموزش زبان انگلیسی کودکان با بازی

 

اگر کودک شما خردسال و یا حتی دبستانی است، یکی از بهترین شیوه های آموزش انگلیسی کودکان، انجام بازی های جذاب و در عین حال سرگرم کننده می ‌باشد.
در کل بازی کردن علاوه بر افزایش رقابت بین بچه ها و ایجاد حس خوب، باعث می ‌شود کلمات زیادی را یاد بگیرند.
از آنجایی که معمولا در این سن، زبان انگلیسی در مدرسه تدریس نمی ‌شود، باید به عنوان تفریح و خارج از مدرسه آموزش را شروع کرد.
در این صورت با انجام بازی هم اوقات فراغت کودک را پر می کنید و هم باعث آموزش زبان دیگری به کودکانتان می شوید.

آموزش انگلیسی کودکان

آموزش انگلیسی برای کودکان با شعر

همیشه کودکان در مقابل آواز و آهنگ شور و اشتیاق بیشتری نشان می ‌دهند.
به همین خاطر هم می ‌توان از موسیقی برای آموزش انگلیسی کودک استفاده کرد. بهترین زمان برای استفاده از آهنگ، بعد از یادگیری لغات جدید است، که در این شرایط همراه با آهنگی که می‌ شنود، این کلمات در ذهنش تثبیت می‌شوند.
اگر معلم هستید حتما تلاش کنید تمام بچه ها در خواندن و تکرار آهنگ با شما همکاری کنند

آموزش انگلیسی کودکان با گفتن داستان

ذهن کودکان در مقابل بزرگسالان از هوشیاری بالاتری برخوردار است و حتی اگر چیزی را برای اولین بار به آنها بگویید به راحتی به خاطر می ‌سپارند‌.
از آنجایی که علاقه همه بچه ها داستان و شخصیت های متفاوت آن است، می ‌توانید از داستان های زبان انگلیسی برای  کودک جهت آموزش استفاده کنید.
همچنین به مرور زمان از آنها بخواهید تا کتاب داستان مورد علاقه خود را به کلاس بیاورند و برای همکلاسی های خود خلاصه آن را بگویند.
از این جهت هم مکالمه و صحبت کردن فرزند و دانش آموز شما تقویت شده، هم اعتماد به نفس زیادی پیدا می‌ کند. برای آموزش زبان انگلیسی کودکان به افراد خردسال نیز می‌ توانید از کتاب های مصور و ریتمیک استفاده کنید

آموزش انگلیسی کودکان با نرم افزار

امروزه کودکان بیش از پیش به سمت گوشی های هوشمند کشیده شده اند؛
چرا از این فرصت برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان استفاده نکنیم؟ نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی کودکان در کنار بازی، نقاشی، آهنگ و شعر باعث می ‌شوند همانطور که فرزند شما در حال تفریح است، مطالبی که آموخته را با عمق بیشتری در حافظه خود نگه دارد.
همچنین با نصب بعضی از این نرم افزارها می‌توانید روزانه به آن ها تمرینات هیجان انگیز داده تا آموزش انگلیسی برای کودکان جذاب تر شود.

استفاده از موقعیت های روزانه برای آموزش

استفاده از زندگی روزمره و اشیائی که بچه ها هر روز دیده و یا با آنها بازی می‌ کنند، یکی از راه های ساده ولی در عین حال بسیار کاربردی آموزش انگلیسی کودکان است.
اگر والدینی هستید که در خانه به کودک خود درس می ‌دهید، می ‌توانید از این شیوه به راحتی استفاده کنید.
به طوری که اگر فرزند شما در حال مرتب کردن اتاق و یا کمد خود است، از او بخواهید با شما همکاری کرده و اسم تک تک آنها را با شما تکرار کند.
حتی هنگام آشپزی سعی کنید لغات انگلیسی کودک که مربوط به غذای هستند را مرتب باهم کار کنید.
در این صورت کودک شما با موقعیتی که هر روز در آن قرار دارد، لغات بیشتری آموخته و تکرار می کند.

نکات مهم هنگام آموزش انگلیسی کودکان

مبحث یادگیری و آموزش انگلیسی کودکان شاید از نظر خیلی از مردم ساده و بی اهمیت باشد؛
اما اگر توجه درست و مناسبی به این موضوع نشود، ممکن است کودک از یادگیری همه زبان ها زده شده و دیگر به سمت آموزش نرود.
به همین جهت نکاتی هست که شما به عنوان والد و یا معلم حتما باید به آنها توجه صد درصدی داشته باشید و با تمام وجود آن ها را برای کودک فراهم کنید.

 • تشویق کردن کودک در هر حال:
 • هرگز آنها را برای اشتباهاتی که پیش می‌ آید دعوا نکنید، بلکه برای هر پیشرفت کوچک، تشویقشان کنید تا اعتماد به نفس لازم برای ادامه و بهتر شدن را پیدا کنند.
 •  
 • پیش بردن آموزش انگلیسی کودکان با شادی و خنده:
 • فرض کنید یاد دادن زبان انگلیسی کودکان هم مانند کلاس رقص و نقاشی است. همان‌قدر با نشاط و با خنده کلاس را پیش ببرید تا نتیجه بسیار عالی در یادگیری بگیرید و کودک را به شرکت در بحث ها ترغیب کنید.
 •  
 • استفاده روزانه از انگلیسی کودک در منزل:
 • با فرزند خود همراه شوید، باهم کتاب انگلیسی بخوانید، کارتن انگلیسی بینید و حتی آهنگ گوش کنید. هر چقدر کودک در محیط انگلیسی زبان باشد مسلما یادگیری بهتری نیز خواهد داشت.
 •  
 • آموزش انگلیسی برای کودکان باید شبیه تفریح باشد
 • سعی کنید نوع بازی که با فرزندان خود انجام می ‌دهید مربوط به زبان انگلیسی باشد. در بازار تعداد زیادی بازی معمایی و پازل‌ انگلیسی وجود دارد که می ‌توانید با  استفاده از آن ها بهترین اوقات فراغت را برای کودکان خود بسازید.

مزایای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

حتما برای شما این سوال به وجود آمده که چرا  آموزش زبان انگلیسی کودکان  اهمیت زیادی دارد؟ قطعا علاوه بر شما برای بسیاری دیگر از والدین نیز این سوال پیش آمده است.

برای پاسخ به این سوال باید به پنج موردی که جزء مزایای اصلی آموزش زبان انگلیسی کودکان هستند اشاره کنیم.
با دانستن این موارد اهمیت و‌ ضرورت آموزش زبان به فرزندان شما پر رنگ تر می‌شود و  آن را جدی تر خواهید گرفت.

 • تکامل مغز:  با وجود این که یک سری باورهای اشتباه در مسیر دو زبانگی کودکان وجود دارد، اما تحقیقات نشان داده است یادگیری زبان دوم در سنین کودکی باعث رشد و تکامل سریع مغز می ‌شود. به علاوه اینکه کودک سعی می ‌کند در موقعیت های مختلف آن را به کار گرفته و این باعث زیاد شدن تمرکز او می ‌شود.
 • بالا رفتن خلاقیت: هر چقدر سن فرزند شما در هنگام یادگیری زبان انگلیسی کودک پایین تر باشد، زودتر زبان دوم را فرا خواهد گرفت، در نتیجه بهترین خلاقیت را در سنین بالاتر از خود بروز می دهد. پیشنهاد می‌شود والدین اطلاعات خود را در زمینه مفهوم دو زبانگی و فواید آن بالا ببرند.
 • تحصیل بهتر: طبق تحقیقات انجام شده، یادگیری زبان دوم بعد از زبان مادری، کمک زیادی در بهبود عملکرد کودک در مدرسه و مقاطع تحصیلی دیگر می کند. در این رابطه آشنایی با قوانین دو زبانگی برای والدین مفید خواهد بود. 
 • افزایش مهارت های اجتماعی: طبیعتاً با یادگیری زبان انگلیسی کودکان، میزان ارتباطات کودک بیشتر می شود. علاوه بر این کودک تعامل بیشتری با محیط برقرار کرده و با فرهنگ ها و مردم بیشتری آشنا می ‌شود. به همین جهت یکی از راه های مفید توسعه فردی، یادگیری زبان است.
 • افزایش قدرت تجزیه و تحلیل: کودک دو زبانه قدرت بیشتری در تحلیل و تجزیه مسائل دارد‌. کودکانی که در سنین پایین زبان آموخته اند، بهتر از بقیه توانایی برخورد با مشکلات و حل مسائل را دارند و آموزش زبان در زندگی آنها بسیار کمک کننده است.

بسته های آموزش زبان انگلیسی کودکان را از کجا تهیه کنیم؟

بهترین موقعیت برای یادگیری انگلیسی کودکان همین حالاست. برای این کار به منابع معتبری نیاز دارید که بتوانند تاثیر بسیاری در روند یادگیری زبان انگلیسی به کودکان داشته باشند و باعث رشد خلاقیت او در این زمینه شوند.
نی نی دوزبانه سعی کرده است بهترین بازی ها، نرم افزارها، موسیقی و فیلم ها برای آموزش زبان به کودک را شما فراهم کند.
با خریداری آن ها می توانید در هر زمان و در هر شرایطی، آموزش انگلیسی کودکتان را شروع کنید. برای دریافت بسته های آموزشی می‌توانید با شماره ۰۹۲۱۸۷۵۵۳۰۸ تماس بگیرید و یا به وبسایت این مجموعه سر بزنید.

آموزش زبان به کودکان

نظرات مشتریان نی نی دوزبانه